Кога станува збор за бизнис лаптопи Dell jа претстави новата генерација од Vostro 5000 серијата. Станува збор за тенки и лесни преносни компјутери со одличен дизајн. Истите се веќе во продажба. Покрај 13″ и 14″ варијанта – Dell кај новата Vostro 5000 серија нуди и 15″ модел. Станува збор за серија која е сместена во

Кога станува збор за гејминг освен солидна конфигурација клучен е и изборот на монитор. Од изборот на гејминг монитори ги препорачуваме Dell 24 Gaming Monitor – S2417DG и Alienware 25 Gaming Monitor: AW2518HF Alienware 25 Gaming Monitor: AW2518HF Device Type: LCD monitor – 25″”Adaptive-Sync Technology: AMD FreeSyncFeatures: USB hubPanel Type: TNAspect Ratio: 16:09Native Resolution: Full HD (1080p)

На почетокот на Јануари традиционално се одржува CES саемот на технологија во Лас Вегас. На CES 2019 беа претставени иновациите кои ќе следуваат во 2019-та. Иновациите на Dell во делот на Consumer Electronics освоија многу наргради. Latitude 7400 е една од иновациите кои привлекоа најголемо внимание. Станува збор за 2 во 1 моќен уред од

МАКПЕТРОЛ – Dell STORE – Најдобар Трговски Објект за 2018(I-во место) во категорија компјутерска, аудио-видео и телекомуникациска опрема. Крајот на годината е период кога треба да се радуваме на успесите постигнати преку целата година. 2018-та за нас беше успешна година, но особено сме горди што годината ја заокружуваме со признание кое многу ни значи –

Доволно компактен за да можете да го носите секаде со себе а сепак доволно моќен за да ги користите сите апликации кои ви се потребни – вашиот лаптоп е клучната алатка кога сте во канцеларија, дома или пак на пат. Денес постои голема понуда на лаптопи на пазарот, но сепак само мал дел од понудените

Понудата на десктопи од промоцијата Upgrade your office решивме да ја збогатиме со 2-те бизнис серии на преносни компјутери Dell Latitude и Dell Vostro. Dell Latitude е најдоброто од бизнис класата на преносни компјутери.  Latitude серијата традиционално е прв избор за бизнис поради врвниот квалитет кој Dell го нуди кај оваа класа. Уредите се карактеризираат со

Макпетрол А.Д. – Центар Dell е единствен авторизиран партнер за продажба на TeamViewer за територијата на Македонија. TeamViewer представува целосно софтверско решение за далечинско пристапување и поддршка, администрација, состаноци, презентации, тимска работа и работа од дома. Во моментов TeamViewer е најкористениот софтвер за далечинско присапување и техничка поддршка преку интернет.  На дневно ниво се остваруваат

Генерално земено напредокот на технологијата за 5 години е околу 10 пати. Секојдневно се појавуваат нови технологии, но сепак вашиот PC е главна алатка за завршување на секојдневните обврски. Замената на старите персонални компјутери со нови ќе ви донесе поголема продуктивност и подобри перформанси. Upgrade your office – промоцијата е одлична можност да се освежите со

Пристигна новата генерација на Dell Latitude и Latitude 2in1 преносни компјутери. Под мотото Office everywhere – Dell ја промовира новата генерација Latitude која овозможува да ги завршите вашите обврски од било каде. Најдоброто од бизнис класата на преносни компјутери сега со уште подобри опции. Dell Latitude и Latitude 2in1 преносните компјутери од последната генерација освен стандардниот висок

Новото Dell Vostro нуди премиум дизајн, одлични перформанси и максимална мобилност во едно пакување. Перформанси: Новата генерација на Dell Vostro е опремена со 8-та генерација на Intel® Core™ процесори. Преносливост и дизајн: Одлична комбинација на премиум дизајн од лесни материјали – почетната тежина кај 14″ Vostro започнува од само 1,6kg. RAM меморија: Поддржува и до 32GB DDR4 меморија што гарантира