Кога станува збор за бизнис лаптопи со одличен дизајн и перформанси надополнети со пристапна цена Dell се издвојува со одличната Vostro 5000 серија

Новите Vostro 14 “и 15” 5000 се дизајнирани да ја завршат работата брзо и безбедно. Лаптопите безжично се поврзуваат со вашиот паметен телефон со помош на Dell Mobile Connect и имаат одлични перформанси благодарение на 10-тата генерација на Intel® Core ™ i5 и i7 процесори.

Искусете ја моќта и флексибилноста

Имате можност за до 32 GB РАМ меморија и простор до 1TB PCle NVMe SSD. Кога станува збор за уредување фотографии и видео на располагање е NVIDIA® GeForce® MX250 графичката картичка.
Батеријата е доволно моќна за работа во тек на просечен работен ден и истата е опремена со ExpressCharge опцијата односно се полни од 0% до 80% за околу еден час.

Безбедност

Хардверскиот TPM 2.0 ви овозможува лесно да ги криптирате вашите лозинки и податоци со овозможување на Windows Bitlocker. TPM овозможува решенија за криптирање засновани врз хардвер, кои се многу побезбедни во споредба со чисти енкрипции на податоци со податоци што може да се пробијат преку малициозен софтвер.

Достапни конфигурации

Лаптопите се достапни во повеќе опции во однос на конфигурацијата. Препорачуваеме избор на конфигурација со i5 или i7 процесор во комбинација со NVME M.2 SSD диск.

Предлог конфигурации можете да прегледате во Ценовникот за лаптопи

Главни карактеристики на Vostro 5000

Квалитетна изработка – за сите оние кои се во движење Vostro 5000 нуди
издржлива шасија која има успешно поминато нас 14 различни тестови по воени
стандарди за да биде сигурно дека ќе можете да работите во движење

Елегантен дизајн – завршната обработка на шасијата е од алуминиум
што му дава премиум изглед.

Тенки рамки – екранот има тенка рамка што овозможува
одличен поглед на екранот и помали димензии на целото куќиште.

Одличен дисплеј – FHD
панелот (со до 300 nits) нуди подобро осветлување и одлични бои
за подобро корисничко искуство.

Интелигентен систем за ладење – Vostro 5000 може автоматски
да открие каде е сместен. Ова му овозможува интелигентно да ги прилагодува
своите термални профили за да остане ладен и кога е во скут или во раце и
работи со полна моќ, но и кога е во мирување на работната површина.

Редизајнирани шарки – новите шарки го поткреваат лаптопот од масата
кога е отворен под агол од 135 степени, овозможувајќи подобрена циркулација на
воздухот и поудобно искуство при пишување.

Нумеричка тастатура – иако куќиштето е лесно и со мали
димензии нумеричката тастатура е многу корисна за секојдневна употреба особено
при работа со бројки.

*Врз основа на тестирање и сертификација на стандардите MIL-STD-810G, извршени и пријавени од независни акредитирани компании за тестирање, декември 2019 година.

Порти и слотови

Ports & Slots

1. Micro SD Media Card Reader (SD, SDHC, SDXC) | 2. Headset Jack | 3. USB 3.2 Type-A | 4. Ethernet RJ-45 | 5. Wedge-Shaped Lock Slot | 6. Power Jack | 7. HDMI 1.4 | 8. USB 3.2 Type-A | 9. USB 3.2 Type-C

Димензии и тежина

Dimensions & Weight

1. Висина: 14.15 mm (0.55″) | 2. Ширина: 356.1 mm (14.01″) | 3.Длабочина: 234.5 mm (9.23″) | Тежина: 1.64 kg