DELL OptiPlex 7010

Практичен, со одлични перформанси, budget friendly Оперативен систем Достапен без оперативен систем, со Windows 8 Pro. Обезбедена поддршка за: Windows 7, Windows XP и Ubuntu. Работете ефикасно со OptiPlex™ 7010, систем со напредни перформанси, флексибилност и можности за поврзување. Високи перформанси Темпераментната 3-та генерација на Intel® Core™ процесори со Intel® Turbo Boost Technology 2.0, ample […]

DELL OptiPlex 9020MT

Високи перформанси за вашиот бизнис Најмоќниот Optiplex десктоп Висока продуктивност со  4-тата генерација Intel® Core™ i5 и Intel® Core™ i7 процесори. Изберете помеѓу Windows 8 Pro или Windows 7 Professional Чувајте податоци и пристапете брзо до нив со, solid-state drive (SSD) или  solid-state hybrid drive (SSHD) опциите. Лесно користете повеќе апликации истовремено – Optiplex 9020 поддржува до 32GB of high-bandwidth Double […]

DELL 23″ U2312HM

Брилијантни перформанси Гледај слики од речиси секој агол. 23 “DellTM UltraSharpTM U2312HM монитор со LED нуди брилијантен поглед, богати бои и голем број на опции за прилагодување. DELL 23″ U2312HM UltraSharp Wide LED Flat Panel Резолуција: 1920 x 1080 px Контраст: 2.000.000:1 (dynamic)   IPS (In Panel Switching) Anti Glare LED Display Резолуција: 1920 x 1080 px at 60 Hz […]

DELL Latitude E5530

15.6″ бизнис лаптоп со одличен дисплеј, напредна безбедност и E-Family docking capability