Optiplex 3000 (3046)

OptiPlex 3046m FamilyПристигна новата серија на Dell Optiplex 3000,

Optiplex 3046 е достапен во 3 варијанти

  • Mini Tower PC,
  • Small Form Factor и
  • Micro изведба

Димензиите на новите Optiplex решенија се приллагодени за секоја работна средина. Истите доаѓаат со DDR4 RAM меморија и Intel Core процесори.

Внимателно селектираниот хардвер е специјално дизајниран за бизнис корисниците и гарантира стабилен и издржлив систем.

Дополнително Dell своите бизнис десктоп решенија ги поткрепува со квалитетна поддршка за оперативни системи, па така корисниците ќе може да изберат помеѓу: Ubuntu 14.04, Windows 10, 64-bit, Windows 7, 32-bit, Windows 7, 64-bit и Windows 8.1, 64-bit. Тоа што Dell Optiplex припаѓа на бизнис класата значи дека системот ќе добива софтверски надградби на апликациите и драјверите повеќе години што ќе овозможи беспрекорно функционирање на системот.

Дополнително со некои конфигурации доаѓа фабрички прединсталиран лиценциран Windows 10 оперативен систем што е гарант за одлична оптимизирана работа.

OptiPlex 3000 Series - accessories for your OptiPlex 3046 Series Desktops

Промотивно ви го нудиме Dell Optiplex 3046 во Mini Tower PC варијанта со Intel Core i5 процесор по цена од 28.000 ден + 5% ДДВ.

DELL OptiPlex 3046MT (i5, 4Gb, 500Gb, DRW, Ubuntu)
Intel Core i5 Processor (3.20GHz, Turbo, 6Mb Cache, Quad Core)
Minitower Chassis
240W up to 85% Efficient Power Supply
4Gb 2133MHz DDR4 Non-ECC (1x4Gb)
500GB 3.5” 7200 RPM SATA III Hard Drive
DVD+/-RW Drive
Integrated Intel HD 530 Graphics
Dell MS116 USB Optical Black Mouse
Dell KB216 USB Black Keyboard
3 години гаранција

Количините се ограничени!

Проверете комплетната понуда на Dell Optiplex како и достапноста во Ценовникот.

 

Posted in Dell, Новости.