Latitude 7000 – најдоброто од бизнис класата!

Latitude 7000 е најдоброто од бизнис класата на Dell – оваа серија се состои од Ultrabook уреди со врвна изработка и квалитет. Овде се вградени врвни компоненти – а главна цел е да се добие лесен, компактен и исклучително моќен производ.

Тенок дизајн и премиум материјали

  • Најтенок досега: Latitude 12 7000 со 3 ќелиска батерија тежи само 1.28kg .
  • Луксузен и издржлив: При изработката на овој модел Dell користи карбонски влакна и Tri-metal™ магнезиумска шасија што прави овој модел да го задоволи строгиот MIL-STD 810G стандард.

Особено внимание Dell посветува на перформансите на оваа серија кои и покрај фантастичните димензии и тежина се на највисоко ниво – одлично подготвената конфигурација е создадена од внимателно избран хардвер кој надополнет со одлична софтверска поддршка е тестиран и оптимизиран за да може да испорача максимално добри перформанси за корисникот.

Покрај 12 инчниот достапен е и 14 инчен модел чија тежина започнива од само 1.54kg.

Accessories

Достапни се повеќе опции и конфигурации, ние ги издвојуваме следните:

 

DELL Latitude E7270 (i7, 8Gb, 256Gb SSD, Win)

Intel Core i7-6600U Processor (2.60GHz, 4Mb Cache, Dual Core)
12.5″ Full HD (1920 x 1080) Anti-Glare WLED Display
8Gb 2133MHz DDR4 Memory (1x8GB)
256Gb M.2 SATA Class 20 Solid State Drive
Integrated HD Graphics 520
Integrated HD Camera with Microphone
Intel Dual-Band Wireless 8260 AC (802.11ac) Wi-Fi + Bluetooth 4.1
Integrated 10/100/1000 Gigabit Ethernet Controller
4-cell 55W/HR Battery
65W AC Power Adapter
Internal Qwerty Backlit Keyboard
Fingerprint Reader and Smart Card Reader (Contact and Contactless) Palmrest
Windows 10 Professional 64-Bit
Цена 91.000,00 + 5 % ДДВ

DELL Latitude E7470 (i7, 8Gb, 256Gb SSD, Win)

Intel Core i7-6600U Processor (2.60GHz, 4Mb Cache, Dual Core)
14.0″ Full HD (1920 x 1080) Anti-Glare WLED Display
8Gb 2133MHz DDR4 Memory (1x8GB)
256Gb M.2 SATA Solid State Drive
Integrated HD Graphics 520
Integrated HD Camera with Microphone
Intel Dual-Band Wireless 8260 AC (802.11ac) Wi-Fi + Bluetooth 4.1
Integrated 10/100/1000 Gigabit Ethernet Controller
4-cell 55W/HR Battery
65W AC Power Adapter
Internal Qwerty Backlit Dual Pointing Keyboard
Fingerprint Reader and Smart Card Reader (Contact and Contactless) Palmrest
Windows 10 Professional 64-Bit
Цена 94.000,00 + 5 % ДДВ

Posted in Dell, Latitude+Windows, Лаптопи, Новости.