Промо

Windows_10

Microsoft го најави Windows 10

На 31.09.2014, Microsoft, како што беше најавено, ја претстави наредната верзија од својот Windows оперативен систем. Можеби едно од најголемите изненадувања, иако беше најавено ново име, беше именувањето на оперативниот систем. Новото име на оперативниот систем е Windows 10, а не како што се очекуваше Windows 9, Windows One, Windows Threshold или едноставно Windows. Joe Belfiore […]

desktop-optiplex-3020-love-pdp-1

Optiplex 3020 – Одлични перформанси за пристапна цена!

  Подготвен за работа! Моќен со 4 генерација на Intel® Core™ i5 processors. Изберете меѓу Windows 7 Professional или Windows 8 Pro. Поддржува до 16GB рам меморија што овозможува работење со повеќе комплексни задачи и апликации истовремено. Поддржува до 2 монитори со Intel® Graphics (HD4600). Можност за побрзо подигнување и подобри перформанси со опцијата за solid-state hybrid drive […]

PowerEdge T20 Tower Server

PowerEdge T20 – сервер

PowerEdge T20 е сервер наменет за домашни корисници, микро и мали бизниси. Овој сервер доаѓа со исклучително ниска цена, што го прави достапен за секого. PowerEdge T20 е tower server кој овозможува поголема ефикасност и продуктивност. Ги поддржува последните Intel Pentium и Xeon процесори кои овозможуваат побрза и поефикасна работа на апликациите. PowerEdge T20 поддржува и […]

Dell Latitude E5540

Dell Latitude E5540

15.6″ бизнис лаптоп со одлични перформанси и 5 години гаранција Оперативен систем Достапен со Windows 8 Pro, Windows 7 Professional или без оперативен систем. Лесно низ секојдневните  задачи со ultra-low voltage Intel® Core™ i3, i5 и i7 процесори. Можност за поставување на лаптопот на Dock станица и користење како десктоп – со Latitude E-Family docking станиците, во […]

baner promo paket 1

Dell лаптоп + Dell wireless печатач = 19.990 ден

АКЦИЈАТА Е ЗАВРШЕНА! Овој јуни ви го презентираме најдобриот акциски пакет! Dell Inspiron 3537 + Dell B1160W – wireless ласерски печатач по неверојатна цена од 19.990 ден.  DELL NB Inspiron 3537, Процесор: Intel 2955U(1.4GHz, 2MB) dual core Екран: 15.6″ HD (1366×768) WLED TL, РАМ Меморија: 4GB (2x2GB) 1600MHz DDR3, HDD: 500GB Sata HDD, Intel HD […]

optiplex-desktop-7010-overview3

DELL OptiPlex 7010

Практичен, со одлични перформанси, budget friendly Оперативен систем Достапен без оперативен систем, со Windows 8 Pro. Обезбедена поддршка за: Windows 7, Windows XP и Ubuntu. Работете ефикасно со OptiPlex™ 7010, систем со напредни перформанси, флексибилност и можности за поврзување. Високи перформанси Темпераментната 3-та генерација на Intel® Core™ процесори со Intel® Turbo Boost Technology 2.0, ample […]

optiplex

DELL OptiPlex 9020MT

Високи перформанси за вашиот бизнис Најмоќниот Optiplex десктоп Висока продуктивност со  4-тата генерација Intel® Core™ i5 и Intel® Core™ i7 процесори. Изберете помеѓу Windows 8 Pro или Windows 7 Professional Чувајте податоци и пристапете брзо до нив со, solid-state drive (SSD) или  solid-state hybrid drive (SSHD) опциите. Лесно користете повеќе апликации истовремено – Optiplex 9020 поддржува до 32GB of high-bandwidth Double […]

Партнери